Newsletter MaliCiekawscy.pl
Chcesz wiedzieć o nowościach i promocjach? Podaj swój e-mail:
Producenci

Darmowa dostawa

POCZTEX KURIER 48 - zakupy powyżej 250,00 zł

Kurier - zakupy powyżej 300,00 zł

Darmowa dostawa (Poczta Polska) już od 250,00 zł.

Pakujemy na prezent

Eksperymenty w domowym laboratorium od FUNIVERSITY

FUNIVERSITY to nowa firma na naszym rynku zabawkarskim, ale od lat znana doskonale jako firma organizująca eventy naukowe. Teraz postanowiła wprowadzić swoje eksperymenty bezpośrednio do naszych domów. W sprzedaży pojawiła się seria zestawów do prowadzania doświadczeń w ramach zabawy z dzieciakami w zaciszu własnego domowego laboratorium. Wszystkie kupicie w sklepie MaliCiekawscy.pl

Zabawy z eksperymentami

Od kilku już lat FUNIVERSITY z powodzeniem prowadzi zajęcia edukacyjne dla młodszych i starszych dzieciaków. Podczas tych zajęć prezentuje różne naukowe eksperymenty i ciekawostki ze świata fizyki i chemii. Muszę przyznać, że są to zajęcia bardzo widowiskowe, przepełnione ciekawymi prezentacjami różnych reakcji chemicznych i fizycznych oddziaływań między ciałami i substancjami oraz ich wpływem na nasze życie codzienne.

Mini eksperymenty od FUNIVERSITY

Teraz, dzięki serii zestawów przygotowanych przez FUNIVERSITY, wiele z tych eksperymentów będziecie mogli przeprowadzić u siebie w domu. Zabawa jest całkowicie bezpieczna, ale oczywiście konieczna jest asysta rodziców lub dziadków. Weźcie jeden z zestawów Mini Eksperymentów do ręki a Wasz dom zmieni się w prawdziwe laboratorium badawcze.

Osiem eksperymentów od FUNIVERSITY

Na dzień dzisiejszy seria eksperymentów FUNIVERSITY, które znajdziecie w sprzedaży między innymi w sklepie MaliCiekawscy.pl, składa się z ośmiu zestawów. Są to: FUN gator, FUN snow, FUN bow, FUN blob, FUN goo, FUN beads i FUN puzzle.

Eksperymenty FUNIVERSITY

Każdy z nich dostarczy dzieciakom nieprzebraną porcję zabawy, a co ważniejsze, dużą dawkę praktycznej wiedzy z fizyki bądź chemii.

Eksperyment z powietrzem

FUN air - w tym eksperymencie dowiecie się, czy można napełnić balon jednym dmuchnięciem. Można? Jak wykorzystać do tego prawa fizyki?

Ultrafiolet na wyciągnięcie ręki

FUN beads - zajmijmy się teraz promieniami ultrafioletowymi. Bransoleta z tego eksperymentu pozwoli badać natężenie promieniowania. A poza tym, czyż nie jest piękną ozdobą?

Polimery w domu - czym to się je?

FUN blob to zabawa z polimerami. Wyhodujmy sobie polimerowego robaka! Wystarczą do tego substancje często spotykane przy produkcji żywności.

Kolorowe barwy w domowym laboratorium

FUN bow prowadzi małych eksperymentatorów w świat barw - tęcza w probówce pozwoli poznać proces mieszania się kolorów, pokaże sposoby wykorzystywania barwników spożywczych. Na wynik tego eksperymentu trzeba poczekać kilka dni - ale przecież cierpliwość to cecha, której muszą nauczyć się wszyscy naukowcy, także ci najmniejsi!

Wyhoduj jak największego aligatora

FUN gator - był już robak, teraz czas na aligatora! Zwróćcie uwagę, jak zwiększają się jego rozmiary. Od czego to zależy? Czy będziecie w stanie wyhodować jeszcze większego?

Co wyjdzie z mieszania?

FUN goo to ciąg dalszy zabaw z polimerami. Weź dwie płynne substancje i połącz je. Co za reakcja zaszła między nimi? Zobaczcie jakie są tego efekty!

Co to jest termokurczliwość?

FUN puzzle - to badania nad zjawiskiem termokurczliwości. Dzięki nim poznacie też pojęcie skali i jej zastosowanie. Prawdziwa naukowa układanka.

Produkcja śniegu w mieszkaniu

FUN snow to sztuczny śnieg na każde zawołanie. Dzięki wiedzy jaką zdobędziecie podczas tego eksperymentu niestraszne będą Wam bezśnieżne zimy. Może da się go wytworzyć takie ilości, że pojeździmy na sankach i nartach? ;)

Instrukcja jak podręcznik

Ciekawym dodatkiem do każdego zestawu-eksperymentu jest instrukcja. Zawiera ona nie tylko dokładny opis poszczególnych czynności, które trzeba wykonać do przeprowadzenia doświadczenia. W jej skład wchodzą również dokładne wyjaśnienia poruszanych zagadnień i opis zachodzących w trakcie eksperymentu reakcji chemicznych oraz oddziaływań fizycznych. Dydaktyka i nauczanie na miarę XXI w. bezpośrednio w Twoim domu. Tak właśnie wygląda nowoczesna szkoła - albo przynajmniej powinna wyglądać.

Prawdziwa zachęta do nauki

Mini eksperymenty to doskonały sposób aby zachęcić dzieci do nauki. Nawet tak trudnych na pierwszy rzut oka przedmiotów, jak fizyka czy chemia. Samodzielne wykonywanie doświadczeń, o których w szkole zazwyczaj tylko słyszymy, to doskonały sposób na przyswajanie wiedzy. Wszak nie od wczoraj wiadomo, że nauka w formie zabawy "wchodzi" dzieciom najlepiej do głów i najdłużej w tych głowach pozostaje.

Nie czekajcie więc dłużej - zdecydujcie się na pierwszy zestaw z serii mini eksperymentów FUNIVERSITY. Zapewniamy Was, że nie będzie on ostatnim, jakiego domagać będzie się Wasze dziecko w najbliższym czasie :)

Nie bez znaczenia jest też fakt, że cena jednego eksperymentu to 17,99 zł. Sami przyznacie, że to niewygórowana cena, jak na tak dużą porcję "mądrej" zabawy, która przez długi czas pozostanie w głowie Waszego małego naukowca.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl